Atrakcje

W przerwach między korzystaniem z uroków plaży polecamy odwiedzenie wielu ciekawych miejsc w pobliżu Jarosławca oraz skorzystanie z wielu atrakcji tego wspaniałego zakątka Polski.

 • Borkowo „Megality” (~50km.)
  Borkowo to niewielka wieś, wymieniona po raz pierwszy w dokumentach w 1267 r. Położona jest w odległości 35 km od Koszalina w kierunku północno-wschodnim. Nieco za wsią, na wysokości dorodnej alei starych klonów, na skraju lasu znajduje się pokaźna, nieporadna budowla z wielkich, jednostronnie wygładzonych kamieni, mająca wyraźne zarysy korytarza i nieco słabsze – kilku przyległych doń pomieszczeń. Obok znajduje się wytrasowany kamieniami polnymi grób ziemny, mający kilkadziesiąt metrów długości. Obiekty te mają ok. 5 tys. lat, pochodzą z okresu kultury pucharów lejkowatych, stanowią grób starszyzny plemiennej lub kapłanów albo też miejsce sakralne dawnych mieszkańców Pomorza Środkowego. Nazywane są dolmenami bądź megalitami.
 • Jezioro Wicko (~3km.)
  Jezioro Wicko obejmuje jezioro Wicko wraz z dopływami rzeki Klasztorną i Idzik oraz rzekę Głownicę od wylotu jeziora do mostu drogowego przy wyjeździe na poligon. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego w wypożyczalni.
 • Wędkowanie:
  • jezioro: sezon letni trwa od 1 kwietnia do 30 listopada (z łodzi od 1 maja do 30 listopada). Istnieje możliwość wynajęcia łodzi do celów wędkarskich,kupna ryb na przystani rybackiej we wsi Łącko. Występują takie ryby jak: sandacz, płoć leszcz, szczupak, okoń, sum, węgorz.
  • morze: istnieje możliwość wypłynięcia na zorganizowany połów dorsza kutrem rybacki. Bliższe informacje na miejscu w czasie sezonu. Całorocznie: możliwość kupna świeżej morskiej ryby prosto z kutra.